Home / Imprezy / III Piknik Militarny Lisewo

III Piknik Militarny Lisewo

Od naszego udziału podczas III Pikniku Militarnego w Lisewie minęło już trochę czasu. Emocje opadły, nabraliśmy sił do dalszej pracy i chcielibyśmy się podzielić wrażeniami.

Jako 10th Shadows pojawiliśmy się w piątek i od porannych godzin pracowaliśmy skrupulatnie nad naszą bazą. Nie nam oceniać, czy efekt był zadowalający, ale postawiliśmy dwa namioty NS64, będące trzonem naszej bazy i miejscem noclegowym. Nad nimi zawisło prawie 225 metrów kwadratowych siatki maskującej. Na terenie bazy umieściliśmy około 300 worków z piaskiem, których napełnianie i noszenie wspominamy do dziś, około 50 skrzyń i skrzynek różnego rodzaju, a także 21 replik i masę innych eksponatów. Obok stanął również namiot N6.  Kompletujemy wszystko od wielu lat i nie kończymy na tym. Niedawno naszą małą zbrojownię zasilił pierwszy drużynowy pojazd, ARO242. Oby tak dalej, a niedługo zaprezentujemy jeszcze lepszą bazę. Trzymajcie kciuki.

Goście pikniku mogli nas odwiedzać, rozmawiać na tematy militarne i nie tylko, a także zapoznać się z używanym przez nas wyposażeniem. Cieszy nas, że coraz więcej ludzi interesuje się tematyką airsoftu na pomorzu. Robimy co w naszej mocy, aby go promować i zachęcić też młodszych ludzi do odejścia od biurka i wyjścia w teren.

Drugą zapewnioną przez nas atrakcją była airsoftowa strzelnica. Odwiedzający nas ludzie mieli możliwość skorzystania z trzech stanowisk – broni krótkiej, szturmowej i snajperskiej. Mowa tutaj oczywiście o replikach, żeby nie było! 😉


Mimo kilku problemów technicznych i awarii, jak to bywa z replikami, udało nam się obsłużyć wielu ludzi. Cóż… wielu to mało powiedziało. Odwiedziły nas setki, co jest niesamowitym wynikiem i rekompensatą za włożoną w całość pracę! Cieszymy się, że znalazło się sporo entuzjastów strzelania do tarcz plastikowymi kulkami. Dobry start przygody z bronią nie jest zły. Uczyliśmy przy okazji dzieciaki, jak należy się z taką repliką obchodzić. Tłumaczyliśmy, dlaczego nie celujemy do innych mimo tego, że jest to replika broni. Cieszymy się, że zostaliśmy wysłuchani i mamy nadzieję, że niejedno w głowie zostało.

Chcieliśmy również podziękować ekipie sklepu specshop.pl, która zaopatrzyła nas w upominki dla odwiedzających. Największym powodzeniem cieszyły się szalokominiarki. Spacerując w wolnych chwilach po terenie poligonu dało się je zauważyć na szyjach przechodniów. Jeszcze raz wielkie dzięki za wsparcie!

 

 

Jeśli zaś chodzi o sam Piknik, to pogoda nie rozpieszczała. Przez większość czasu duża wilgotność i wysoka temperatura nie dawały nam żyć. Przychodziły momenty, kiedy z nieba lunął deszcz i musieliśmy chować większość sprzętu. Nie zniechęciło to ludzi, którzy czekali w kolejce do strzelania. Podsumowując – pogoda płatała figle, ale miało to swoje plusy.

Militarni Gniewino, organizator całej imprezy, też dali z siebie wszystko. Setki przejażdżek pojazdami na pewno utkwiły ludziom w pamięci. Wspomniany wcześniej deszcz również się do tego przyczynił. Piaszczyste do tej pory czołgowisko zamieniło się w wielkie błoto, co dodawało przejazdom  klimatu. Goździk, główna atrakcja, dał radę. Siedzieliśmy, jechaliśmy i miło wspominamy.

Warto też wspomnieć o trochę nietypowej zabawie, czyli… saniach błotnych! Niektórym są już pewnie znane, ale zasługują na słowo w artykule. Niby nic takiego, ale odważnych brakowało, aby wsiąść na duże sanie, podczepione do pojazdu. Przejażdżka trwała około 5-10 minut i wracało się pokrytym chłodnym błotkiem. Z relacji naszej fotografki wynika, że “było epicko”.

Nie ma co dużo mówić, trzeba tam przyjechać! 😉

Podziękowania dla Combat Foto AG za zdjęcia. Łapcie link do całej >> galerii<< !

Autor: KRZ || 10th Shadows

Komentarze

About krz

W airsofcie od 2005 roku. Od tamtej pory, z drobnymi przerwami, działa aktywnie na terenie Trójmiasta i okolic. W Airsoft Trójmiasto od czasów założenia. Pełni rolę redaktora, testera i kogoś, kto lubi robić wszystko. Dobrym trunkiem też nie pogardzi.

Check Also

Listopadowe PNM za nami.

Ciężko stwierdzić, czy pogoda nas rozpieszcza, czy powoli zaczyna dopiekać. Osobiście uważam, że listopad nie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *