Home / Relacje / PNM 05.08.2018 – Relacja

PNM 05.08.2018 – Relacja

Chwilę przed niedzielną akcją wrzuciliśmy artykuł, żeby pomóc obecnym, jak i przyszłym uczestnikom przetrwać w obecnych, upalnych warunkach. W ubiegłą niedzielę mieliśmy o tyle szczęścia, że pogoda nie dała w kość, a nawet uraczyła nas przez chwilę przyjemnym deszczem. Mimo wszystko, jako Airsoft Trójmiasto & 10th Shadows zapewniliśmy uczestnikom wodę i mamy nadzieję, że się przydała.

Wyścig Szczur odbył się już podczas jednej z PNM, jednak większość przybyłych nigdy w nim udziału nie brała. Patrząc oczami jednego z organizatorów niestety muszę przyznać, że pojęcie wyścigu wielu pomyliło. Dobry start zaliczyli niebiescy, którzy od pierwszej sekundy rozpoczęcia ruszyli z kopyta. Czerwoni zrobili to trochę wolniej, nie zabierając ze sobą nawet skrzyni. Pokrótce mówiąc o zasadach trzeba wspomnieć, że bez skrzyni nie można było zająć pierwszego punktu. Do zdobycia było ich dziesięć. Każdy punkt, w kolejności od jeden do dziesięć, należało odkręcić kluczem przytwierdzonym do skrzyni i schować. Nie można było zajmować pośrednich lokacji bez poprzedniego numerka. Ustawiając punkty liczyłem, że w ludziach znajdzie się więcej werwy do działania, ale niestety samo zmęczenie pogodą robi swoja. Dla tych, którzy nie mieli okazji rozgryźć ustawienia – punkt pierwszy i ostatni znalazły się w jednym miejscu, przy kamieniu. Następnie po prawej stronie, za skarpą (patrząc od strony parkingu), ustawiliśmy parzyste cyfry – 2, 4 i 6. Za lewą skarpą punkty 3, 5 i 7, więc trzeba było ścigać się od jednej, do drugiej skarpy. Wiem, mocny wycisk, ale na tym polega wycisk. Punkty 8 i 9 znalazły się na środku gry, w podobnej odległości od każdego punktu respawn.

Od czasu do czasu przechadzałem się po terenie i z bólem muszę przyznać, że ludzie nie okupowali kolejnych do zdobycia punktów. Trójka znajdowała się bardzo blisko respa czerwonych, lecz niestety pozostała tam już do samego końca. Niebieskim udało się zajść aż do piątki. Pamiętajcie również, że gra PNM zawsze kończy się o godzinie 13:00 i przez to, że pojawiają się spóźnialscy, dochodzi do opóźnienia, a co za tym idzie jest mniej czasu na walkę. Kębłowo jest również wymagającym terenem od czasu, kiedy go powiększyliśmy. Wiem, że nie każdemu chce się wdrapywać góra-dół, ale zakwasy w końcu kiedyś przejdą… 😉

Miło jest mi również przyznać, po raz kolejny, że nie odnotowaliśmy zachowania nie fair, terminatorki ani nic z tych podobnych rzeczy. Pokazuje to, że pomorscy gracze należą do swego rodzaju elity i liczymy, że tak już pozostanie. Mamy również nadzieję, że kolejna edycja podobała Wam się tak, jak pozostałe. Gra zakończyła się wynikiem 5:2 dla drużyny niebieskich. Jeśli macie jakieś uwagi, śmiało zamieście je w komentarzu. Wierzcie lub nie, ale wszystko czytamy, analizujemy i poprawiamy co możemy.

Na końcu podziękowania dla Cytadeli ASG za sponsoring nagród oraz Combat Foto A.G. za latanie za graczami i cykanie fotek. Link do albumu znajdziecie tutaj.

ps. Napiszcie do nas poprzez fejsbuka następnym razem, że nie przyjdziecie, bo blokujecie listę. Przybyło około 70-75 osób z zapisanych 95.

Komentarze

About krz

W airsofcie od 2005 roku. Od tamtej pory, z drobnymi przerwami, działa aktywnie na terenie Trójmiasta i okolic. W Airsoft Trójmiasto od czasów założenia. Pełni rolę redaktora, testera i kogoś, kto lubi robić wszystko. Dobrym trunkiem też nie pogardzi.

Check Also

Zagraliśmy charytatywnie!

OTOZ Animals, organizacja prowadząca schronisko dla bezdomnych zwierząt w Dąbrówce koło Wejherowa po dziś dzień …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *