Home / Relacje / Kolejna PNM za nami!

Kolejna PNM za nami!

Kolejną imprezę z cyklu „Pierwsza Niedziela Miesiąca”, sponsorowaną przez Cytadelę ASG uważam za udaną. Nie mówię tego jedynie jako jeden z organizatorów, ale również jako uczestnik.

 

 

Na zbiórce stawiło się 85 osób, czyli po raz kolejny niemały sukces, jeśli chodzi o niedzielną strzelankę. Tak jak na odprawie, tak samo tutaj przypominamy – gra zawsze trwa do godziny 13:00, więc jeśli ktoś się spóźni, a my czekamy, to gra będzie krótsza! Mimo wszystko dziękujemy, że wciąż macie ochotę przyjeżdżać i strzelać. Znowu nie zanotowaliśmy afer ani łamania zasad gry fair play, brawo dla uczestników!

Jeśli zaś chodzi o samą rozgrywkę, to było dynamicznie, przyjemnie i chciałoby się więcej. Od pierwszych minut gry słychać było strzały i krzyki nawołujące do walki. Mimo średniej wieku powyżej przeciętnej ludzie nie narzekali na wbieganie na wysokie skarpy. Ogień był wszędzie. W grze chodziło o zakręcanie przez Separatystów zaworów wody, zaś ich przeciwnicy, Siły Rządowe, musiały temu zapobiec i w razie konieczności odkręcić je na nowo, aby reaktor nie zrobił wielkiego BUM! Niestety, nie wykonali dobrze swojego zadania. Cztery z pięciu zaworów na końcu gry były zakręcone, a co za tym idzie, reaktor pierdyknął i czekamy na dalsze informacje.

Charakter imprezy zbliżony był do jednej z poprzednich niedziel, a dokładniej mówiąc „Gas Fields Cotrol”. Tutaj jednak było łatwiej ze względu na brak inżynierów i zabezpieczenia zaworów. Wam zostawiamy ocenę, która wariacja jest lepsza ( osobiście uważam, że obie były wyświemienite // krz ). Z tego co można było usłyszeć w trakcie i po grze, było dobrze. Szkoda jednak, że wiele z zapisanych osób nie dojechało, a Ci, którzy przybyli, nie zostali na ognisku. Podziękowania jednak dla PON’u, 13tki i Watahy z Gdańska za miłe towarzystwo i dobre konwersacje. Również ukłony w stronę Artura, naszego wspaniałego szefa. Znajdźcie kogoś, kto tak się poświęci, że rozerwie spodnie w ferworze walki i nie przerwie jej nawet na sekundę!

No właśnie, wracając jeszcze na chwilę do walki. Niedzielne strzelanki w Kębłowie mają to do siebie, że ludzie lubią położyć się na wzniesieniu albo w okopie i strzelać na oślep. Tym razem było inaczej. Oczywiście nie mówię, że nie było wojny pozycyjnej, bo ona zawsze będzie z nami, jednak zauważyłem dużo akcji pchanych naprzód. Właśnie o to chodzi, żeby się ruszać i zmienić schemat walki! Raz wychodziło lepiej, raz gorzej, ale fajnie, że strzelanka nie była sztywna. Za każdym razem również świetnie się ogląda, jak ludzie pędzą do zaworów i poświęcają swoje życie, żeby tylko reaktor nie wybuchł. No cóż… Ups. Większość Sił Rządowych zginęła jednak na darmo, ale nie ma co rezygnować, na pewno będzie więcej okazji, aby się odgryźć!

Reasumując. Przybyło nas ponad 80 osób, bawiliśmy się przez trzy godziny, nie zanotowaliśmy spin, kłótni, czy czegoś w tym stylu. Separatyści wygrali 4:1, co znaczy, że zakręcili cztery z pięciu zaworów. Ludzie byli bardzo zadowoleni nie tyle z wyniku, co późniejszego losowania nagród ufundowanych przez Cytadelę. Tutaj można pomachać do sporych farciarzy, czyli 13tki! Pamiętajcie również, że uruchamiamy nowe systemy zapisów na strzelanki poprzez formularz google. Wystarczy wejść w link w opisie i się wpisać indywidualnie. Podgląd listy również jest zawsze dostępny. Dzięki temu wiemy na co trzeba się przygotować, więc prosimy o uszanowanie prośby. Podobnie jak z przybyciem na czas na zbiórkę, żeby innym zabawy nie skracać. Poza tym wszystkim dzięki za przybycie i super atmosferę!

Pełna galeria zdjęć tradycyjnie u Combat Foto A.G. 

 

Komentarze

About krz

W airsofcie od 2005 roku. Od tamtej pory, z drobnymi przerwami, działa aktywnie na terenie Trójmiasta i okolic. W Airsoft Trójmiasto od czasów założenia. Pełni rolę redaktora, testera i kogoś, kto lubi robić wszystko. Dobrym trunkiem też nie pogardzi.

Check Also

Zagraliśmy charytatywnie!

OTOZ Animals, organizacja prowadząca schronisko dla bezdomnych zwierząt w Dąbrówce koło Wejherowa po dziś dzień …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *